Stříbrný třívrstvý egyptský náhrdelník

Kód: 175
Akce
580 Kč –50 %
Stříbrný třívrstvý egyptský náhrdelník
580 Kč –50 % 290 Kč
Skladem
Možnosti doručení

Náhrdelník vhodný pro milovníky egyptské historie a kultury! Skrývá v sobě hned tři zásadní symboly této civilizace - Horovo oko, Ankh a Egyptského vládce z profilu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Všechny tři náhrdelníky jsou spojeny v jeden, takže Vám odpadá složité nasazování. Kvalitní materiál zaručuje dlouhověkost a neporušení přívěsků. Řetízek jde o 5cm zkrátit. 

Doporučujeme sundávat při koupání, v bazénu a na spaní pro zvýšení životnosti šperku.

  • Délka: 45cm
  • Velikost přívěsků: 2,2x1,2cm + 2,4x3cm + 3,5x2cm
  • Materiál: slitina kovů

 

Horovo oko je starý posvátný symbol spojovaný s Bohem Horem, který vládne nebesům, slunci a světlu. 

Ankh je egyptský hieroglyf v překladu znamenající život. Kříž pro Egypťany symbolizoval zrození, horní část vyobrazuje pánevní dno, tzn. spojené rozmnožovací nástroje.  

 

Stříbrný třívrstvý egyptský náhrdelník je unikátní a elegantní šperk, který představuje perfektní spojení tří ikonických symbolů starověkého Egypta - Horova oka, Ankh a Egyptského vládce z profilu. Tento nádherný kousek je ideálním doplňkem pro milovníky egyptské historie, kultury a umění.

Náhrdelník se skládá ze tří řetízků, které jsou pevně spojeny dohromady, což usnadňuje nošení a eliminuje složité nasazování jednotlivých náhrdelníků. Kvalitní materiál zaručuje dlouhověkost, odolnost proti poškození a odolnost barvy. Řetízek lze navíc o 5 cm zkrátit, což umožňuje přizpůsobit délku náhrdelníku dle vašeho přání.

Horovo oko symbolizuje ochranu, sílu a královskou moc. Je spojováno s bohem Horem, vládcem nebes, slunce a světla. Ankh, egyptský hieroglyf, představuje život a byl pro Egypťany symbolem zrození. Horní část znázorňuje pánevní dno, což odkazuje na spojení reprodukčních nástrojů. Egyptský vládce z profilu připomíná velkolepost a nesmrtelnost faraonů a jejich vlády.

Tento třívrstvý egyptský náhrdelník je nejen vizuálně působivý, ale také plný hlubokého významu a symboliky. Je to výjimečný dárek pro ty, kteří chtějí nosit něco, co odráží jejich zájem o starověkou egyptskou kulturu a mytologii. Tento šperk je nejen krásným doplňkem, ale také pozoruhodným a osobitým vyjádřením vaší osobnosti a vkusu.